UDZ5V6B-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
UDZ5V6B-7
JLCPCB Part #
C460462
Package
SOD-323
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2.5V 200mW 200Ω 5.49V~5.73V 5.6V 60Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS