DMT8008SPS-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DMT8008SPS-13
JLCPCB Part #
C6225460
Package
PowerDI5060-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.3W、83W 1.95nF@40V 34nC@10V 4V 56pF@40V 7.8mΩ@10V 80V 83A PowerDI5060-8 MOSFETs ROHS