BZT52C33-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C33-7-F
JLCPCB Part #
C260938
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@23.1V 31V~35V 325Ω 33V 370mW 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS