BZT52C2V7T-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C2V7T-7
JLCPCB Part #
C672115
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100Ω 2.5V~2.9V 2.7V 20uA 300mW 600Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS