BAS40-06Q-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BAS40-06Q-7-F
JLCPCB Part #
C5157837
Package
SOT-23
Description
-55℃~+125℃ 1 Pair Common Anode 1V@40mA 200mA 200nA@30V 40V 600mA SOT-23 Schottky Diodes ROHS