AP7361C-15SP-13
MFR.Part #
AP7361C-15SP-13
JLCPCB Part #
C5553274
Package
SO-8-EP
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1.5V 1A 570mV@(1A) 6V 75dB@(1kHz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SO-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS