AP7315D-11W5-7
MFR.Part #
AP7315D-11W5-7
JLCPCB Part #
C5553091
Package
SOT25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.1V 150mA 5.25V 60uA 60uVrms 640mV@(150mA) 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS