AP2213M-3.3TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP2213M-3.3TRG1
JLCPCB Part #
C5221853
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 18V 1uA 3.3V 350mV@(500mA) 500mA 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS