AP2138N-2.1TRG1
MFR.Part #
AP2138N-2.1TRG1
JLCPCB Part #
C5564078
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.1V@(250mA) 1uA 2.1V 250mA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS