AP2115R5-2.5TRG1
MFR.Part #
AP2115R5-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C3750828
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1A 2.5V 30uVrms 450mV@(1A) 60uA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS