AP130-33WG-7
MFR.Part #
AP130-33WG-7
JLCPCB Part #
C5587889
Package
SC-59-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 5.5V 500mV@(300mA) 50uA 58dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-59-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS