AP130-25RG-7
MFR.Part #
AP130-25RG-7
JLCPCB Part #
C3744107
Package
SC-59R
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 2.5V 300mA 5.5V 500mV@(300mA) 58dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-59R Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS