DS8571-18D4
MFR.Part #
DS8571-18D4
JLCPCB Part #
C48533040
Package
DFN-4L-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 300mA 30uA 60dB 6V 90mV@(100mA) Fixed Positive DFN-4L-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS