DS8561-18C5
MFR.Part #
DS8561-18C5
JLCPCB Part #
C5795638
Package
SC70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 120uVrms 2uA 300mA 5.5V 60mV@(100mA) 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS