DOPF160N06
Extended
Manufacturer
DOINGTER
MFR.Part #
DOPF160N06
JLCPCB Part #
C42441867
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.582nF 160A 2.5V 3.6mΩ 33W 5.108nF 60V 69.4nC@10V 81pF N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS