DOP160N10T
Extended
Manufacturer
DOINGTER
MFR.Part #
DOP160N10T
JLCPCB Part #
C48971466
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 120nC@10V 160A 250W 3.1mΩ@10V 37pF@50V 3V@250uA 7.1nF@50V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS