2EDG-5.08-5ALS
MFR.Part #
2EDG-5.08-5ALS
JLCPCB Part #
C22397896
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 14~28 15A 1x5P 300V 5 5.08mm 5P Green Screw Screw Connection (M2.5) Through Hole Top Entry Plugin,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS