DI62063.3S1
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
DI62063.3S1
JLCPCB Part #
C3751848
Package
SOT-23-3(TO-236-3)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 200mA 3.3V 60dB@(100Hz) 6V 75mV@(30mA) 8uA Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3(TO-236-3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS