BZT52C3V6
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZT52C3V6
JLCPCB Part #
C3728414
Package
SOD-123F
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 10uA@1V 3.4V~3.8V 3.6V 500mW ±5% SOD-123F Zener Diodes ROHS