2BZX84C5V6-AQ
MFR.Part #
2BZX84C5V6-AQ
JLCPCB Part #
C5884908
Package
SOT-23
Description
-50℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 1uA@2V 300mW 40Ω 5.2V~6V 5.6V ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS