1.5SMC550
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
1.5SMC550
JLCPCB Part #
C6641805
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-50℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 1uA 445V 495V 793V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS