2EDGK-5.08-06P-14-1000A(H)
Extended
Manufacturer
DEGSON
MFR.Part #
2EDGK-5.08-06P-14-1000A(H)
JLCPCB Part #
C581325
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 12~28 15A 1x6P 2.5 300V 5.08mm 6 6P Green Plug P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS