CC6903SO-10A
MFR.Part #
CC6903SO-10A
JLCPCB Part #
C469386
Package
SOP-8
Description
-10A~10A -40℃~+125℃ 1.5mΩ 100Vrms 132mV/A 2us 3.3V 5mA 80kHz Support SOP-8 Current Sensors ROHS