SMCJ16A-HF
Extended
Manufacturer
Comchip
MFR.Part #
SMCJ16A-HF
JLCPCB Part #
C2445970
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16V 17.8V 26V 57.7A 5uA TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS