1008CS-182XGLC
Extended
Manufacturer
Coilcraft
MFR.Part #
1008CS-182XGLC
JLCPCB Part #
C40228699
Package
1008
Description
1.8uH 160MHz 2.6Ω 28@50MHz 300mA Wire-wound chip inductor ±2% 1008 Inductors (SMD) ROHS