CMP079N10
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMP079N10
JLCPCB Part #
C47345530
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 165W 2.1nF 3V 41nC@10V 60pF 7.7mΩ@10V 90A N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS