KF2EDGRG-5.08-3P
MFR.Part #
KF2EDGRG-5.08-3P
JLCPCB Part #
C6392964
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 10A 1x3P 3 300V 3P 5.08mm Board Side/Socket - Closed Green Hinged (Snap On) Right-Angle Plugin,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS