KF2EDGRG-3.81-5P
MFR.Part #
KF2EDGRG-3.81-5P
JLCPCB Part #
C6392933
Package
Plugin,P=3.81mm
Description
-40℃~+105℃ 1 1x5P 3.81mm 300V 5 5P 8A Board Side/Socket - Closed Green Hinged (Snap On) Right-Angle Plugin,P=3.81mm Pluggable System Terminal Block ROHS