CL9195A18L3M
MFR.Part #
CL9195A18L3M
JLCPCB Part #
C2961118
Package
SOT-23-3L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mV@(200mA) 500mA 50uVrms 70uA 75dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS