CL6206A33S3M
Extended
Manufacturer
ChipLink Tech
MFR.Part #
CL6206A33S3M
JLCPCB Part #
C2961123
Package
SOT-23
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 250mA 3.3V 400mV@(200mA) 50dB@(1kHz) 6V 8uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS