73E4R062G
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73E4R062G
JLCPCB Part #
C1698536
Package
1206
Description
500mW 62mΩ Current Sense Resistor SMD ±100ppm/℃ ±2% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS