CRG40T60AK3SD
MFR.Part #
CRG40T60AK3SD
JLCPCB Part #
C18905997
Description
1.67mJ 165nC@15V 2.3V@40A,15V 2.758nF@30V 218ns 280W 42ns 48ns 4V@1mA 600V 80A 970uJ FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS