1.5KE100A
Extended
Manufacturer
CREATEK
MFR.Part #
1.5KE100A
JLCPCB Part #
C435021
Package
DO-201AD
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.9A 137V 1uA 85.5V 95V TVS Unidirectional DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS