RKA2SGS055SMTRLFS
Extended
Manufacturer
C&K
MFR.Part #
RKA2SGS055SMTRLFS
JLCPCB Part #
C2927787
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 0.55mm 100,000 cycles 15V 20mA 4.5mm 4.5mm 5.4N Gull Wing SPST-NO Surface Mount,Vertical SMD Tactile Switches ROHS