PTS820J25KSMTRLFS
Extended
Manufacturer
C&K
MFR.Part #
PTS820J25KSMTRLFS
JLCPCB Part #
C255735
Package
SMD-6P,4.4x2.9mm
Description
-40℃~+85℃ 12V 2.5N 2.5mm 2.9mm 3.9mm 50mA J-Lead Round Button SPST Surface Mount,Vertical SMD-6P,4.4x2.9mm Tactile Switches ROHS