PTS645SJM73JSMTR92 LFS
Extended
Manufacturer
C&K
MFR.Part #
PTS645SJM73JSMTR92 LFS
JLCPCB Part #
C2801869
Package
SMD,6x6mm
Description
-40℃~+85℃ 1.6N 100,000 cycles 12V 50mA 6mm 6mm 7.3mm J-Lead Round Button SPST-NO Surface Mount,Vertical SMD,6x6mm Tactile Switches ROHS