A31UCQ12VDC1D
Extended
Manufacturer
CIT Relay and Switch
MFR.Part #
A31UCQ12VDC1D
JLCPCB Part #
C5933395
Package
SOCKETABLE
Description
-40℃~+125℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 12V 25A 5ms 75V@DC 7ms AgSnO2 SOCKETABLE Automotive Relays ROHS