BZT52B5V6
Extended
Manufacturer
CBI
MFR.Part #
BZT52B5V6
JLCPCB Part #
C21714217
Package
SOD-123
Description
1 Independent 1uA@2V 350mW 400Ω 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V SOD-123 Zener Diodes ROHS