CAX-0.8-6PLT
MFR.Part #
CAX-0.8-6PLT
JLCPCB Part #
C52209786
Package
SMD,P=0.8mm
Description
-40℃~+105℃ 0.8mm 1 1.75mm 1x6P 3.32mm 500mA 50V 6 6P 7.1mm Phosphor Bronze Surface Mount,Vertical Tin SMD,P=0.8mm Wire To Board Connector ROHS