SA160CA/B
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SA160CA/B
JLCPCB Part #
C776373
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 1uA 259V 2A 500W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS