BMB65N100UC1
Extended
Manufacturer
Bestirpower
MFR.Part #
BMB65N100UC1
JLCPCB Part #
C50153974
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100mΩ@10V 2.99nF 278W 35A 4V 5.8pF 650V 66nC@10V N-Channel D2PAK MOSFETs ROHS