BCW120N40M1
Extended
Manufacturer
Bestirpower
MFR.Part #
BCW120N40M1
JLCPCB Part #
C42401697
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.2kV 1.96nF 109nC 125pF 375W 3V 40mΩ 5pF 60A N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS