BTS0C0052CMG00
MFR.Part #
BTS0C0052CMG00
JLCPCB Part #
C22396095
Package
SMD-4P,5.2x5.2mm
Description
-30℃~+85℃ 1.7mm 100,000 cycles 12V 5.2mm 5.2mm 50mA No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS