BTS0C0052AMG00
MFR.Part #
BTS0C0052AMG00
JLCPCB Part #
C20626106
Package
SMD-4P,5.2x5.2mm
Description
1.5mm 12V 2.6N 200,000 Cycles 5.2mm 5.2mm 50mA No Round Button SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS