BCT2019EXKV25-TR
MFR.Part #
BCT2019EXKV25-TR
JLCPCB Part #
C266775
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 2.5V 250mA 270mV@(300mA) 30uVrms 5.5V 74dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS