SMAJ20CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ20CA-Q
JLCPCB Part #
C1973968
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 20V 24.5V 400W 42.1V 61.5A@8/20us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS