CHP0805-FX-4991ELF
MFR.Part #
CHP0805-FX-4991ELF
JLCPCB Part #
C6142774
Description
-55℃~+155℃ 4.99kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS