15KPA066C-SD-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
15KPA066C-SD-Q
JLCPCB Part #
C1847739
Package
DO-218
Description
-55℃~+175℃ 10uA 143.3A@8/20us 15kW@10/1000us 66V 80V 96.9V Bidirectional TVS DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS