15KPA036C-SD-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
15KPA036C-SD-Q
JLCPCB Part #
C1847888
Package
DO-218
Description
10uA 15kW@10/1000us 1kA@8/20us 36V 44.2V 55V Bidirectional TVS DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS