SMD0603-040/16N
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMD0603-040/16N
JLCPCB Part #
C49073057
Description
-40℃~+85℃ 0.9mm 1.05mm 1.85mm 100ms 150mΩ 16V 400mA 40A 500mW 800mA 900mΩ 0603 Resettable Fuses ROHS